Implantavimas

Implantavimas

Mūsų klinikoje taikome modernias dantų implantavimo technologijas bei naudojame ypatingai kokybiškus MEGA'GEN firmos dantų implantus.

Implantavimas - moderniausias dantų atstatymo būdas

Dantų implantacija - vienas iš pažangiausių gydymo būdų, odontologijoje plačiai taikomas jau daugiau nei 50 metų. Implantacijos pagalba galima atstatyti prarastus dantis ir tai yra ilgalaikis, sveikas ir estetiškas prarastų dantų atkūrimo būdas. Šiai dienai daugiau nei 98% implantų prigyja ir sėkmingai tarnauja.

Kas yra dantų implantai?

Danties implantas - natūralios danties šaknies pakaitalas, kuris chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį vietoje iškritusio ar pašalinto danties šaknies. Kai danties implantas prigyja kaule, protezuojama - padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas. Dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano lydinio, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina ir kuris nesukelia alerginių reakcijų. Yra daug būdų atkurti danties vainiką, tačiau būtent implantai leidžia atkurti visą dantį - tiek šaknį, tiek vainiką.

Kokie dantų implantų privalumai?

Dantų implantai padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų, taip išsaugomi sveiki esantys dantys. Į trūkstamo danties šaknies vietą įdėtas (ISUKAMAS) dantų implantas apsaugo gretimus dantis nuo pasislinkimo, žandikaulio kaulą - nuo tirpimo, padeda išvengti kitų sveikatai bei žmogaus išorei negatyvių pasekmių. Dantys ant implantų ne tik visiškai atkuria kramtymo funkciją, netrukdo kalbėti, netrikdo skonio jutimų, bet ir atrodo kaip natūralūs, yra lengvai prižiūrimi ir gali tarnauti visą gyvenimą.

Kaip vyksta danties implantavimo procedūra?

Kiekvieno paciento gydymas yra individualus, todėl prieš dantų implantaciją būtinai vyksta išsami gydytojo odontologo konsultacija, siunčiama padaryti panoraminę rentgeno nuotrauką, aptariamas ir sudaromas paciento poreikius bei galimybes atitinkantis asmeninis gydymo planas.

GP odontologijos klinikoje visuomet atsižvelgiama į paciento galimybes, todėl pasiūlomi keli galimi dantų implantavimo būdai: implantuojami visi prarasti dantys iš karto arba po vieną kas mėnesį ar kelis mėnesius. Prieš pradedant dantų implantavimo procedūrą, būtinai turėsite pasitikrinti sveikatą. Infekcinės ir lėtinės ligos trukdo prigyti implantui, todėl pirmiausia reikia atstatyti sveikatą.

Procedūra:

1 etapas. Chirurginis danties implanto įsodinimas į kaulą. Implantavimas atliekamas naudojant vietinį nuskausminimą, tad pacientas nejaučia jokio skausmo. Procedūros metu pakeliamas dantenų lopas, kaule padaroma vieta, į kurią įsriegiamas dantų implantas. Baigus procedūrą operacijos vieta užsiuvama. Po implantavimo praėjus 7 - 10 dienų, sugijus burnos gleivinei, yra išimami siūlai ir prasideda gijimo procesas, kurio metu danties implantas suauga su kaulu. Vidutiniškai, gijimas užtrunka apie keturis mėnesius.

2 etapas. Prigijus danties implantui, gydytojas, įvertinęs paciento burnos ertmės būklę, pradeda dantenų formavimo procesą. Šios nedidelės procedūros metu, taikant vietinę nejautrą, atidengiama implanto viršūnė. Ant jos odontologas uždeda ir pritvirtina specialią galvutę (dantenų formavimo detalę). Intervencijos vieta užsiuvama. Ši detalė nešiojama 2 - 3 savaites, kol apie danties implantą susiformuoja dantenos.

3 etapas. Susiformavus dantenoms padaromas paciento dantų lanko atspaudas, kuris siunčiamas į laboratoriją. Joje pagaminamas paciento sąkandį, dantų atspalvį, formą, dydį atitinkantis dirbtinis dantis (vainikėlis). Dirbtinio danties gamyba užtrunka nuo 2 iki 3 savaičių, todėl jūsų komfortui ir patogumui, bus pagamintas ir įstatomas laikinas dantis.

4 etapas. Laboratorijoje pagamintas dantis pritaikomas ir pritvirtinamas prie prigijusio danties implanto.

Visais danties implantavimo etapais, ypač po chirurginių procedūrų, būtina laikytis gydytojo nurodymų dėl burnos ertmės priežiūros! Norime akcentuoti, kad rūkymas lėtina gijimo procesą

Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Naujaisiais dantimis ant dantų implantų, kaip ir natūraliais dantimis, būtina reguliariai ir tinkamai rūpintis. Rekomenduojama:

⦁ Valyti šepetėliu ir vaškuotu tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu kelis kartus per dieną;

⦁ Vengti kramtyti itin kietą maistą (pvz.: ledinukus, riešutų kevalus, t. t.);

⦁ Reguliariai, bent kartą per metus, atlikti profesionalią burnos higienisto procedūrą;

⦁ Reguliariai, bent kartą per metus, lankytis pas odontologą.

Ko dažniausiai klausiama apie dantų implantavimą?

Ar procedūra labai skausminga? GP odontologijos klinikoje visos procedūros atliekamos taikant vietinę nejautrą, todėl pati procedūra tikrai neskausminga. Nustojus veikti vietinei nejautrai ir keletą dienų po procedūros gali būti juntamas maudimas, skausmas, patinimas, todėl po danties implantavimo procedūros skiriami skausmą malšinantys ir tinimą mažinantys medikamentai.

Ar dantų implantas gali neprigyti? Pasitaiko atskirų atvejų, kad implantas neprigyja. Tai nėra didelė problema, nes pacientas nejaučia skausmo, o pašalinus neprigijusį implantą po 2-3 mėnesių į jo vietą galima sriegti kitą implantą. Vietoj neprigijusio implanto, gamintojas nemokamai pateikia naują. Pagrindinės priežastys, lemiančios danties implanto atmetimo galimybę, yra šios:

  • rūkymas;
  • uždegimas;
  • netinkama burnos higiena;
  • polinkis griežti dantimis ar kai dantų implantai judinami liežuviu;
  • nusilpęs paciento organizmas (ūmūs infekciniai ar virusiniai susirgimai).

Ar yra atvejai, kai nerekomenduojami dantų implantai? Dantų implantai nededami pacientams, jaunesniems nei 18 metų, kurių žandikaulis dar nėra pilnai susiformavęs. Taip pat nerekomenduojama implantuoti dantis pacientams, sergantiems periodontitu, gingivitu. Tokiu atveju implantavimas gali būti atliekamas tik pacientui išgydžius periodonto ligas.

Jeigu galvojate apie dantų implantavimą ir turite klausimų, GP odontologijos klinikos specialistai visuomet pasiruošę Jums padėti! Susisiekite tel. +370 650 98999