Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas

GP odontologijos klinika teikia profesionalias dantų šaknų kanalų gydymo paslaugas.

Dažnai suskaudus dantims žmogus delsia apsilankyti pas gydytoją - malšina skausmą vaistais, galvodamas, kad problema išnyks, tačiau uždegimas išplinta ir gali pavirsti rimta problema - danties kanalo uždegimu, kada supūliuoja danties šaknis ir rizikuojama prarasti dantį.

Mūsų patirtis parodė, kad tiksliai nustatant uždegimo židinį ir paskyrus tinkamą gydymą, dantį galima išsaugoti.

Danties šaknies kanalo gydymui mes naudojame moderniausią prietaisą - odontologinį mikroskopą, leidžiantį tiksliai nustatyti problemą ir ją išspręsti, todėl gydymo rezultatai ypač geri.

Uždegimo vietai nustatyti naudojame naujausią skaitmeninę kompiuterinę įrangą - radioviziografą. Tai daug pažangesnis metodas už įprastą rentgeno nuotrauką: pacientas patiria 90% mažesnį radiologinį apšvitinimą. Gautas skaitmeninis rentgeno vaizdas iš karto matomas kompiuterio ekrane.

Danties šaknies kanalo gydymą mūsų klinikoje atlieka specializuotas gydytojas, vadinamas endodontu. Endodontas sunaikina mikroorganizmus šaknies kanaluose taip apsaugodamas nuo tolimesnio infekcijos plitimo. Tuomet šaknies kanalas steriliai išvalomas ir hermetiškai užplombuojamas.

Endodontija - mokslas apie dantų šaknų kanalų gydymą.Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas - sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos. Šaknies kanalas turi būti steriliai išvalytas ir kokybiškai, hermetiškai užplombuotas.

  1. danties vainikas;
  2. emalis;
  3. dentinas;
  4. pulpa;
  5. danties kaklelis;
  6. danties šaknis;
  7. cementas;
  8. alveolė;
  9. šaknies kanalas;
  10. šaknies viršūnė

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai infekcija pasiekia pulpą(kraujagyslių ir nervų pluoštas) – išsivysto uždegimas pulpitas. Taip gali nutikti dėl gilaus karieso arba dėl daugkartinio taisymo, plombavimo. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka i aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą periodontitą. Per kurį laiką nyksta žandikaulio kaulas, apie infekuotą dantį formuojasi židinys, tai gali privesti prie rimtesnių komplikacijų. Negydomas toks dantis kada nors bus pasmerktas ištraukti.

Galima išskirti tris pagrindinius ir svarbiausius endodontinio dantų gydymo technikos etapus:

  1. Priėjimas prie endodontinės ertmės ir jos preparavimas
  2. Šaknų kanalų instrumentavimas (chemomechaninis šaknies kanalo paruošimas).
  3. Šaknų kanalų plombavimas Kiekvienas iš šių etapų yra svarbus.

Taisyklingas jų atlikimas nulemia endodontinio gydymo sėkmę.

Šiuolaikinis chemomechaninis šaknies kanalo paruošimas jungia du pagrindinius etapus:

  1. mechaninį šaknies kanalo paruošimą;
  2. šaknies kanalo paruošimą cheminėmis medžiagomis.

Tokiu būdu pašalinamas šaknies kanalo spindžio turinys ir dezinfekuojama. Endodontinio gydymo metu atliekamos procedūros turi vykti kanalo viduje nepažeidžiant jo spindžio vientisumo. Tam reikia nustatyti kanalo ilgį. Mūsų klinikoje kanalo darbinio ilgio nustatymui naudojami metodai:

  1. radioviziografija, įgalinanti matyti šaknų kanalus kompiuterio monitoriuje
  2. elektrinis metodas ,naudojant elektroninį šaknų kanalų ilgio matuoklį.

Naudojant naujausią skaitmeninę kompiuterinę įrangą – radioviziografą , pacientas patiria žymiai mažesnį apšvitinimą – lyginant su įprastiniu rentgenologiniu dantų tyrimu. Spindulių kiekis sumažėja apie 90%. Gautas skaitmeninis rentgeno vaizdas iš karto matomas kompiuterio ekrane.

Išvalyti ir išplatinti kanalai užpildomi specialia plombine medžiaga gutaperčia - natūralus termoplastinis polimeras, pagamintas iš Palaqium Oblongifolium Burck medžio, augančio Indonezijoje, Malaizijoje ir Filipinuose, lapų.

Šaknies kanalų plombavimas, priklausomai nuo klinikinės situacijos, galimas keliais būdais:

  1. lateralinės kondensacijos
  2. vieno konuso gutaperča
  3. karšta gutaperča
  4. karšta gutaperča