Estetinė odontologija

Estetinė odontologija

tai nauja odontologijos mokslo šaka, leidžianti sukurti gražią šypseną. Estetinis plombavimas rekomenduojamas žmonėms, kurių dantys yra pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai sudygę. Taip pat patyrusiems dantų traumą, kurios metu dantys nuskilo ir pan. Estetiškai plombuojant krūminius dantis, atkuriama natūrali danties forma, kuri yra labai svarbi kramtymo efektyvumui užtikrinti, sukandimo aukščiui išlaikyti, o taip pat apsaugoti dantis nuo savaiminio nudilimo.

Estetinis plombavimas kai kuriais atvejais - alternatyva ilgam ortodontiniam gydymui. Palyginus su protezavimu, estetinis plombavimas greitas, mažiau invaziškas, tausojantis danties audinius. Estetinio plombavimo metu, gydytojas sluoksnis po sluoksnio atkuria nesančius danties audinius. Medžiagos, naudojamos restauracijoms, tvirtos, atsparios kramtymo raumenų jėgai, savo savybėmis artimos natūraliems danties audiniams. Jungdamosios su dantimi tokiu stiprumu, kaip ir danties audiniai tarpusavyje, jos mažina karieso atsiradimo galimybę, taip pat turi labai plačią atspalvių gamą. Po plombavimo itin svarbus kruopštus plombos poliravimas. Naudojami diskeliai, juostelės, gumytės, šepetėliai, pastos. Taip užtikrinama puiki estetika.

Prieš estetinį plombavimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, kurios tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (akmenis), stabdyti karieso, dantenų ir periodonto ligų atsiradimą, atgaivinti burnos ertmę. Profesionalios burnos ertmės higienos metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, kietasis ir minkštasis apnašas – naujausiu metodu „Air Flow“ sistema. Jei pacientas pageidauja baltesnės šypsenos, atliekamas dantų balinimas.

estetinis plombavimas priesestetinis plombavimas po

estetinis plombavimas pries #2estetinis plombavimas po #2

Dantų balinimas

  Dantų emalio spalva keičiasi dėl daugelio priežasčių: dažančių produktų vartojimas (pvz.: kavos, arbatos, tabako ir pan.), įvairios dantų traumos, antibiotikų vartojimas, paveldimumas, senyvas amžius ir kt. Nustatyti tikslią pakitusios dantų spalvos priežastį yra labai svarbu, nes nuo to priklauso dantų balinimo efektyvumas.

Svarbu žinoti, jog plombinė medžiaga nekeičia spalvos, todėl išbalinus gausiai plombuotus dantis, jie gali likti dėmėti. Todėl norintiems balinti dantis, šią procedūrą rekomenduojama atlikti prieš dvi savaites iki estetinio plombavimo.

Dantų balinimas – tai paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigrąžinti savo šypseną. Tai moderniausia, pakankamai saugi procedūra dantims. Dantų balinimą galima atlikti 2 būdais:

Balinant dantis klinikoje naudojama ZOOM balinimo sistema. Dantų balinimas ZOOM sistema suteiks norimą dantų spalvą jau po valandos, praleistos odontologo kėdėje. Tai yra pažangi ir moksliniais tyrimais pagrįsta balinimo procedūra. Ji yra saugi, efektyvi ir greitai veikianti. Tai yra idealus pasirinkimas tiems kurie ieško greito ir gero rezultato. Tai nesudėtinga procedūra, kurios metu ZOOM lempos šviesa švitinamas tiesiogiai ant dantų paviršiaus užteptas ZOOM gelis. Pagrindinė šio gelio sudedamoji dalis – vandenilio peroksidas kaitinamas skyla ir susidaręs deguonis patenka į emalį bei dentiną, taip difuzijos būdu panaikindamas atsiradusias tamsias dantų dėmes ir pašviesindamas Jūsų dantis mažiausiai šešiais tonais. Balinant ZOOM sistema nepažeidžiami kietieji danties audiniai, o kadangi švitinant ZOOM dantys nekaista – tai visai nepavojinga ir danties nerviniam audiniui – pulpai.

 

Dantu balinimas pries ir po
Danties balinimas pries ir po

 

Dantų papuošalai

Dabar norintiems išsiskirti iš minios žibančia šypsena gydytojai odontologai dantis siūlo puošti specialiais papuošalais. Europos Sąjungoje pagamintų ir sertifikuotų papuošalų yra įvairių formų ir spalvų. Lietuvoje populiariausi maži, skaidrūs cirkonio kristalai. Priešingai nei auksiniai papuošalai jie žiba. Dantų papuošalai nekenkia dantų emaliui, nepažeidžia dantų ir neturi jokio šalutinio poveikio, jeigu žmogus tinkamai prižiūri savo dantis bei burnos ertmę.
Dantų papuošalai ne tik puošia. Jais galima paslėpti ir nedidelius priekinių dantų nekariozinius defektus. Pavyzdžiui, pigmentines ar fluorozines dėmes, emalio hipoplazijas. dantu-papuosalai

Jokiu būdu negalima puošti nesveiko, ėduonies pažeisto danties. Papuošalų nepatartina tvirtinti ir esant dantenų pakitimams, dantų akmenims, burnos gleivinės ligoms. Auksiniai kosmetiniai papuošalai gali netikti tiems, kurių burnos ertmėje yra kitų metalų.

Pirmiausia dantis turi būti išgydomas, o tik tada puošiamas. Papuošalai - papildoma vieta kauptis maisto likučiams, dantų apnašoms. Todėl nusprendusieji iš kitų išsiskirti žibančia šypsena turėtų pasiryžti kruopščiai dantų priežiūrai.

Prie pasirinkto danties kosmetiniai papuošalai pritvirtinami labai paprastai - tiesiog priklijuojami specialia medžiaga, nekenkiančia dantims bei burnos ertmei.

Visiškai neskausmingos danties puošimo procedūros metu pirmiausia danties paviršius nupoliruojamas. Nuvalius apnašas jis ėsdinamas rūgštimi, kuri naudojama ir plombuojant dantis. Taip siekiama, kad rišamoji medžiaga kuo ilgiau laikytųsi.

Papuošalui nukritus dažnai lieka plonas klijuojančiosios medžiagos sluoksnis. Tačiau jis lengvai odontologo nupoliruojamas ir nepalieka jokios papuošalo buvimo žymės. Be to, kosmetiniai dantų papuošalai lengvai nuimami.

Kiek ilgai brangakmenis ar auksinis piešinys puoš dantį priklauso ne tik nuo kiekvieno žmogaus dantų priežiūros, bet ir nuo mitybos įpročių. Norint, kad puošmena kuo ilgiau nenukristų, reikėtų vengti rupaus maisto. Be to, papuoštų dantų nereikėtų liesti rankomis.

Kosmetiniai dantų papuošalai yra labai ploni - vos 0,5mm storio. Todėl jie jaučiami tik pirmąsias dienas. Vėliau jie neturėtų sukelti jokio diskomforto jausmo nei valgant, nei kalbant, nei valant dantis.

Baltas auksas

baltas-auksas

Kristalai

kristalai

Auksas

auksas